Aktualności

Icopal fundament

2010-07-24

System Bezpieczny Fundament Icopal

 
System Bezpieczny Fundament Icopal powstał w wyniku połączenia sił, wiedzy i doświadczenia środowisk budowlanych z sześciu krajów świata - wykonawców budowlanych, producentów materiałów budowlanych i naukowców z niezależnych instytutów badawczych.2010-07-24

 


Rozwiązania budowlane - Systemy ociepleń na styropianie
SYSTEM BOLIX
 
Opis systemu
System BOLIX jest nowoczesnym i kompleksowym zestawem materiałów służących do ocieplania ścian zewnętrznych budynków w technologii bezspoinowego systemu ociepleń (BSO). Można go stosować zarówno do ocieplania budynków już istniejących jak i nowowznoszonych.
Zastosowanie systemu polega na przymocowaniu płyt styropianowych do ścian zaprawą klejącą i łącznikami, wykonaniu warstwy zbrojonej siatką z włókna szklanego oraz wykończeniu całości cienkowarstwową wyprawą tynkarską. Wyprawa może być wykonana przy użyciu tynku akrylowego lub mineralnego.

Uwaga! System został rozszerzony o dwa nowe produkty, uniwersalne kleje zimowe do systemów ociepleń - biały klej BOLIX UZB i klej BOLIX UZ. Klej BOLIX UZB jest dodatkowo elementem systemu BOLIX RENO-TERM służącego do renowacji uszkodzonych elewacji.
Przekrój systemu
Zalety systemu
 • doskonałe właściwości termoizolacyjne,
 • szeroka paleta kolorów i faktur tynków akrylowych,
 • wysoka ochrona budynku przed czynnikami zewnętrznymi,
 • trwała i estetyczna elewacja,
 • łatwy i prosty sposób wykonania ocieplenia,
 • materiały przyjazne dla zdrowia i środowiska

Bolix balkon

2010-05-06

 


Rozwiązania budowlane - Systemy naprawcze
BOLIX RENO-BALKON
 
Opis systemu
System BOLIX RENO-BALKON przeznaczony jest do napraw uszkodzonych powierzchni betonowych konstrukcji balkonów oraz ich konserwacji. Naprawy na bazie oferowanych produktów polegają na uzupełnianiu ubytków i lub odtworzeniu jastrychu. Natomiast konserwacja obejmować może: zabezpieczenie antykorozyjne zbrojenia oraz malowanie powierzchni balkonu. Poszczególne produkty systemu są tak skomponowane, aby uzyskać jak najlepsze parametry techniczne w możliwie krótkim czasie. Bez względu w jaki sposób powstało uszkodzenie betonu (warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne) za pomocą systemu Bolix jesteśmy w stanie etap po etapie szybko, skutecznie i profesjonalnie usunąć uszkodzenia.

Polega on na:
1. Oczyszczenie powierzchni z powłok antyadhezyjnych jak np. brud, kurz, pył, tłuste zabrudzenia i bitumy oraz usunięcie produktów korozji mikrobiologicznej i chemicznej. Niezwiązane oraz skarbonizowane części betonu należy usunąć mechanicznie;
2. Odkryte powierzchnie stalowego zbrojenia należy oczyścić mechanicznie z produktów korozji;
3. Oczyszczoną powierzchnię elementów zbrojenia pokryć preparatem ochrony korozyjnej;
4. Naprawiane podłoże pokryć preparatem sczepnym wraz z cementową zaprawą naprawczą metodą „mokre na mokre”.
Przekrój systemu
Zalety systemu
 • wysoka wytrzymałość końcowa
 • kompleksowe rozwiązania zapewniające naprawę różnych uszkodzeń
 • łatwość wykonania
 • wysoka ochrona balkonu przed działaniem czynników atmosferycznych
 • materiały przyjazne dla środowiska